Образ: Николай Карабинович о Сергее Ануфриеве

Образ: Николай Карабинович о Сергее Ануфриеве

Для початку звернемося до тексту Вікіпедії. Я зробив невелику вибірку із статті про Сергія Ануфрієва. Сергій Олександрович Ануфрієв (8 вересня 1864, Одеса) – український художник, представник московського концептуалізму. Вже перше речення доволі абсурдне за своєю суттю. Далі стаття з Вікіпедії нагадує графоманську поему в дусі Пелевіна, що виділяє не найбільш важливі, на мій погляд, факти у біографії цього геніального художника.

У 1987 році став конферансьє щойно створеного музичного колективу “Середньоросійська височина”. Брав участь в діяльності “Поп-механіки” Сергія Курьохіна. Спільно з Юрієм Лейдерманом і Павлом Пепперштейном створив “Інспекцію “Медична герменевтика”. У 1994 році разом з Павлом Пепперштейном викладав у франфуртській Штадельшуле і написав книгу “Штучні ідеології”. Викладав у Художній академії в Гамбурзі. У 1995 році “Інспекція “Медична герменевтика” на два роки отримує майстерню в Кельні. У 1996 році спільно з А. Соболевим і Є. Шелиповським створив товариство “ТАРТУ” в Москві. Разом з Павлом Пепперштейном викладав у Художній академії Умеа у Швеції. У 2001 році жив і працював в галереї “Точка”. Брав участь у підготовці московського Love-параду (забороненого). Поїхав до Одеси, і згодом до Києва, де працював арт-директором галереї Гельмана. У 2002 році працював арт-директором галереї Гельмана у Москві. Провів серію акцій та відеофестиваль. Спільно з Олександром Светом працював в майстерні на даху дому “Росія” на Сретенському бульварі поруч з Інститутом сучасного мистецтва (майстерня Іллі Кабакова).
У 2007-2009 роках багато подорожує та переїжджає.

На цьому місці інформація у Вікіпедії обривається. У всьому цьому, а особливо в тому, чому після 2009 року Вікіпедія мовчить, я і спробую розібратися.”

Про лектора:
Ніколай Карабінович (р.н. 1988, Одеса, Україна) живе та працює у Генті (Бельгія) та Києві. Працює у різноманітних медіа, зокрема відео, звук, текст і перформанс. У 2017 році був асистентом куратора 5-ї Одеської бієнале. У 2018 році за роботу “Голос тонкої тиші” був нагороджений першою спеціальною премією PinchukArtCentre. З 2019 року навчається в Higher Institute for Fine Arts (HISK) у Генті. Вибрані виставки: “From Sea to Sea” (Hit gallery, Bratislava), «Spring (Summer, Fall, Autumn) of Nations» (BWA, Tarnow, Poland), «Ain’t nobody’s business» (PinchukArtСentre, Kyiv), (2019) «The Human Condition (Jewish Museum and Tolerance Center, Moscow) (2018), «Gypsytechno» (Closer, Kyiv) 2017.

Медіапартнер – Your Art

Вхід вільний.

Реєстрація обов’язкова: https://forms.gle/k4pCEkH6jo2tXUTj7

Арт-центр Closer
Нижньоюрківська, 31

Back

This is a unique website which will require a more modern browser to work!

Please upgrade today!

Share